Wycinka - Pocięte Drzewa

Profesjonalne usługi wycinania drzew – Warszawa Garden Parki

Nasza firma Garden-Parki prowadzi profesjonalne wycinanie drzew – zapewniamy naszym klientom fachową i kompleksową obsługę, która koncentruje się na szybkim, dokładnym i bezpiecznym wykonaniu zlecenia. Warszawa oraz okoliczne miejscowości to główny obszar, na którym świadczymy nasze usługi. Zapewniamy krótkie terminy, przystępne ceny oraz optymalny efekt zgodny z oczekiwaniami.

Wycinanie drzew w trudnych lokalizacji – Szybko i bezpiecznie
Zapraszamy do kontaktu – > Kontakt i wycena

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży – pielęgnacja, konserwacje i wycinka drzew, w tym także nowoczesne prześwietlanie drzew to nasza specjalność. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem przeznaczonym do prowadzenia usług ogrodniczych. Podczas prac zawsze przestrzegamy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Usługi wycinania drzew:

 • Pielęgnacja drzew.
 • Prześwietlanie drzew.
 • Redukcja koron drzew.
 • Leczenie ubytków i ran.
 • Wycinanie drzew metodą alpinistyczną.
 • Wycinka drzew w trudnych miejscach.
 • Wycinanie drzew na cmentarzach.
 • Wycinanie chorych i martwych drzew.
 • Cięcia korekcyjne i techniczne w celu zachowania statyki drzew.
 • Wycinka drzew w miejscach niebezpiecznych (w miastach, na cmentarzach, przy liniach energetycznych oraz w gęstej zabudowie).
 • Zakładanie wiązań sztywnych i elastycznych w koronach drzew w celu zachowania statyki.

Jakie drzewa można wycinać bez zezwolenia.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi – czyli zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. 2004 nr 92 poz. 880 z późn. zm.) – zezwolenie na usunięcie drzewa lub krzewu nie jest wymagane w przypadku:

Drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza:

– 80 cm – w przypadku topól, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
– 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
– 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew;

 

Wycinka drzew w trudno dostępnych miejscach

Nasza firma zajmuje się także wycinaniem drzew w miejscach trudnodostępnych, a także w tych, w których nie można zabezpieczyć odpowiedniego obszaru wokół drzewa, gdzie standardowe rozwiązania to za mało, aby wykonać prace. Wycinka drzew tego rodzaju prowadzona jest między innymi w bliskim sąsiedztwie budynków, przy liniach energetycznych, na cmentarzach. Wykonujemy wycinkę drzew w miejscach niedostępnych, nad budynkami i infrastrukturą miejską. Ścinanie drzew sekcyjnie, czyli po plasterku od góry i spuszczanie urobku na linach. Wycinka metodą ALPINISTYCZNĄ. Nasi pracownicy zachowują zawsze ostrożność i postępują zgodnie z wymogami bezpieczeństwa.

Kiedy należy wykonać wycięcie drzew?
Wycięcie drzew przeprowadza się przede wszystkim w przypadku obumierania roślinności, gdy drzewo stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi czy ruchu drogowego, także w przypadku gdy niszczy ono mury budynków.

Przypominamy, że do wycięcia drzewa potrzebne jest odpowiednie zezwolenie wydane przez organ gminy, burmistrza lub prezydenta miasta, a w przypadku gdy rośnie ono na terenie wpisanym do rejestru zabytków – wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zezwolenie na wycinkę nie jest potrzebne, gdy wiek drzewa nie przekracza 10 lat. Podstawa prawna – ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. 2009 nr 151 poz. 1220, z późn. zm.).

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług wycinki drzew w Garden-Parki – zadbamy o to, aby prace były wykonane profesjonalnie!